HAKKINDA

WORKINTON KULUÇKA MERKEZİ

Workinton Kuluçka Merkezi, Workincubation adı ile 2017 Ağustos ayında kuruldu ve iki dönem sonunda 40 mezun start-up’ı olan Workincubation, 25 aktif start-up ile hali hazırda yaşayan butik bir ekosistemdir. 40 mezun start-up’ından 6 tanesi yatırım alan, toplamda 14 tanesi ticari hayatına devam eden; Workincubation, bu istatistikler ile Türkiye Ekosistemi’nde kısa zamanda başarılı bir grafik çizmiştir.

 

Start-uplar, içerisinde 3 farklı program barındıran Workincubation’a seçilmek için öncelikle online platform üzerinden başvuru gerçekleştirir. Seçim sonrasında jüri eleme sahnesine çıkan ekiplerin sunumları puanlanarak 30 startuptan en yüksek puanı alan ilk 10 ekip arasına girmeye çalışır. Program başlangıcında startuplar aşamalarına göre segmente edilerek her biri 6 ay süren ön kuluçka, kuluçka ya da hızlandırma programlarından birine dahil edilir.

 

Start-uplar, her ay düzenli olarak gelişimlerini anlattıkları sunumlara davet edilir. Şube kullanım saatleri, mentor görüşme notları, müşteri ziyaretleri ve sonuçları, eğitim ve etkinlik katılım oranlarına kadar takip edilen start-uplar, mentorleri tarafından belirlenen KPI ve hedeflere 2 ay üst üste ulaşamazlarsa uyarılır ve ya program kullanım hakkı elinden alınır.

 

15 farklı şubede, 4 farklı ilde, Amerika’da ve Katar’da ofis ve mentorluk desteği alabilen startuplar, program sonunda yatırımcıların karşısına çıkarılarak yatırım almaları sağlanır.
 

İMKANLAR

6'lı mentor
takımlar

Doğru bilgi desteğinin önemini biliyoruz, fikrinize özel olarak oluşturulan 6’lı mentor takımında olan herkesin fikrinizin ait olduğu sektör hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmasına dikkat ediyoruz.

akademik
danışmanlar

Uzman akademik danışmanların araştırma ve geliştirme konularında teorik bilgiyi aktarmasına imkân tanırız ve bilim odaklı projelerde daha kolay finansal destek almanızı sağlarız.

 

bulut teknolojisi
desteği

Startup’ların ihtiyaç duyduğu çoklu sunucu bağlantısı için dijital ağlar aracılığıyla online depolama hizmeti sağlarız.

çalışma alanı ve
altyapı desteği

Startup’lar Workinton’un ergonomi, konsantrasyon ve motivasyon sağlayan verimli çalışma alanlarında, fikirlerini geliştirmek için çalışır.

devlet destekleri
danışmanlığı

Ulusal ve uluslararası Ar-Ge ve inovasyon destek programlarını sular seller gibi biliriz, bu bilgimizi sizinle paylaşırız ve proje çalışmalarını yaparız.

dikey
çağrılar

Dikey çağrılar sayesinde, sizin fikir geliştirdiğiniz alanda bilgi ve tecrübe sahibi uzman jüriler fikirlerinizi değerlendirir.

global
erişim

Fikrinizi dünyayla paylaşmanız için ulusal ve uluslararası yatırımcı ağlarıyla bağlantı kurmanızı sağlarız, iş hayatındaki geniş çevremizden sonuna kadar faydalanırsınız.

laboratuvar
desteği

İhtiyaç duyarsanız, anlaşmalı laboratuvar desteği sağlarız, sağlık alanındaki fikir ve projenizin sağlıklı bir şekilde büyümesini garanti altına alırız.

sektör
uzmanları

Bir startup’ın sahip olabileceği en iyi çalışma ortamının yanı sıra sürekli gelişim felsefesi ve sektör uzmanlarının katılımıyla, incelikle düşünülmüş ve planlanmış eğitim programları da sunarız.

yaygınlık

Workinton Kuluçka Merkezi’nin 14 kapısı var. Hangisi size daha yakınsa o kapıdan içeri girebilirsiniz. Türkiye’nin en yaygın kuluçka merkezinde fikrinizi nerede değil, nasıl geliştireceğinize odaklanırsınız.